Väheke VeeTee ajaloost

Tegevust alustasime Marjamäe suusakeskuse haldamisega 1980. ja see kestis kuni aastani 1996. Sellest sai ka alguse meie suusarent, kuna marjamägi aga kinni pandi ja omanikud seda edasi müüa ei tahtnud siis pidime ennast ümber kolima otepääle- Valgamaante põik2 ja sealt võib meid praegu ka leida.

Marjakal oli võimalus rentida soomest toodud secondhänd geari aga omalajal oli see top stuff nendel sõitja oli üleküla mees. Praeguseks oleme oma suusa ja laua varustust tublisti uuendanud ja proovime iga hooaeg end uute mudelitega täiustada. Hetkel on meie juurest võimalik rentida Head, K2 ja atomicu varustust. Meil on väga suur valike erinevaid vahendeid lumeolude nautimiseks- Murdmaa-, Mäesuusk, Lumelauad, Snowblade, Twintip…. isegi kelk on olemas (ilma mootoritta).

Veematkade korraldusega alustasime 1994. Esimest korda mindi veele presendist ja kummist CCCR süstadega (Need ,mis ise kokku pead panema ja koosnevad miljonist alumiinium pulgast). Peale seda oli endal veepealkäigu pisik sees ja sama aasta sügisel saigi esimesed 6 ilusat värvilst kanuud ostetud. Margi nimeks oli „Jüri“ ja sõuti suurte ning raskete, isetehtud, puidust mõladega. Ilusad nägid välja ja õlad tegid tugevaks… kaalusid ligigi 6 kilo.

Esimesteks klientideks oli enamasti oma tutvusringond ja sõbrad, sugulased. Nendega sai enamik eesti veekogudest läbi käidud ja tasapisi hakkasimegi laienema ning paate juurde ostma. Kui kanuutamine juba väga popiks oli muutunud siis oli meil kokku 53 kanuud. Seejärel tuli aga turule tulla millegi uuega ja selleks said rafti paadid. Esimesed olid Rootsi päritolu ja kuue kohaga- seega kõvasti seltskondlikum üritus kui kahekesi kanuus. Raftid osutusid menukaks ja otsustasime selles suunas ka laieneda ,2001-2 ostsime endale ühe venepäritolu 10 kohalise kummipaadi mis oli kõvasti vastupidavam kui tema eelkäija. Ja edasi osteti neid igal aastal umbes kaks tükki juurde. Praeguseks on neid kokku 9. Mõladki on kergete plastotsa ja alumiinimum varrega mudelite vastu välja vahetatud.

Algusest peale on meie matkad toimunud koos matka-lõunaga milleks on tradidsiooniline Seljanka, Saiad(kaneelirull), tee ja pirukas(lihapirukas- muhe päts). See on muutunud omamoodi ka meie trademargiks ja asjaks millepoolest meid mäletatakse. a-la firmanime ei mäleta aga jõle hea supp oli. Praeguseks on valmis ehitatud ka Annemäe puhkemaja valmis ning ajajooksul oleme läbinud ka mitmeid klienditeenenduse, Matkakorralduse alaseid ja vetelpääste koolitusi.

.